ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

9. Sınıf Soru Bankaları

Lise hayatının ilk yılı olan 9.sınıf, üniversite sınavında çıkan sorularla ilgili konuların da işlendiği kilit bir senedir. Eğitim öğretim alanında başarı elde ederken üniversite sınavında da hedefini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanan 9.sınıf soru bankaları, verimli bir çalışma planının vazgeçilmez yardımcısıdır.

 

9. Sınıfta Nasıl Ders Çalışılır?

Sayısal ve sözel bölümden oluşan merkezi üniversite sınavı hazırlıkları öğrenci hedefine uygun olarak planlanmalıdır.

Sayısal dersler için; derste not tutulmalı, her gün konu tekrarı yapılmalıdır. Yardımcı kaynaklar ve teknolojiden alınan destekle konu anlatımlı videolar izlenebilir. Son olarak bol soru çözerek soru türleri üzerinde kontrol sağlanabilir.

Sözel dersler için; görselliğe odaklanan bir der çalışma planı yapılmalıdır. Konuları görseller eşliğinde işlemek, renkli kâğıtlara yazarak çalışmak veya dersi videodan izlemek algıda rahatlama sağlayacaktır.

 

Ders Çalışırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

9.sınıfta oturtulacak bir tempo lise bitene kadar işe yarar. Kaliteli kaynak seçimi ve Hız Yayınları 9.sınıf soru bankaları hayatı kolaylaştıracak kaynaklar arasında gösterilebilir.

 • Yeni konuların tekrarı
 • Soru çözerek konuyu pekiştirmek
 • Yazarak çalışmak ve
 • Doğru yardımcı kitap kullanmak ders çalışırken dikkat edilmesi gereken başlıklar arasında sayılabilir.

Günde, haftada, ayda kaç saat ders çalışılması gerektiği tamamen bireysel ihtiyaca uygun olarak belirlenmelidir. Soru çözmek konuların pekişmesini sağlayacağı için özellikle tam anlaşılamamış konularda soru bankalarından yardım almaya özen gösterilmelidir.

 

LGS’de Yabancı Dil Soruları Konu Dağılımı

LGS Sözel bölümde 10 yabancı dil sorusu vardır. Bu soruların katsayısı 1 olarak hesaplanır. 3 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınavda standart sapma uygulaması vardır.

Kapak kalitesi, tasarımı, boyutları ve yeni nesil eğitim anlayışıyla Hız Yayınları Diary of Students kitabı, sınav hazırlıkları ve İngilizce eğitimi için en doğru tercihtir.

 

Hız Yayınları 9. Sınıfa Özel Kaynaklar Hangileridir?

Üniversite sınavında soru çıkan derslere ait soru bankaları öğrencilere rehberlik eder. Hız Yayınları

 • Türk Dili ve Edebiyatı
 • Matematik
 • Fizik
 • Kimya
 • Biyoloji
 • Tarih ve
 • Coğrafya soru bankaları %100 MEB müfredatıyla uyumludur.

Akıllı tahta uyumlu, video çözümlü, ÖSYM tarzında ve kazanım sıralı olarak hazırlanan kitapçıklar konulara ait ipuçları içerir. Kaynak seçimi ve online alışveriş kolaylığıyla siz de öğrencinizin ihtiyaçlarını tek tıkla oturduğunuz yerden karşılayabilirsiniz.

Hız Yayınları üniversite hazırlık kaynakları adayların soruları daha iyi kavramasına yönelik ve kalıcı öğrenmenin önünü açacak şekilde “basamak sistemiyle” hazırlanmıştır. Her testin ve bölümün sonunda yer alan “ipucu” bölümü soruların çözümünü kolaylaştırmakla kalmaz öğrencilere farklı bakış açıları kazandırmayı hedefler.

Daha Fazla Göster..
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR