8. Sınıf Defterler

Sınav yolculuğu için hazırlıklara erken başlayanlar elde edecekleri sonuçla farklarını ortaya koyarlar. Hem derslere hem de sınav sürecine katkı sağlayan 8.sınıf etkinlik kitapları derslere özel kazanımlarla hazırlanmıştır. Dersini iyi dinleyen ve konularla ilgili önemli noktaları Hız Yayınları yardımcı kaynaklarından takip eden öğrenciler hedeflerine daha rahat ulaşabilirler.

 

Ebeveynlere Not!

Yapılan araştırmalar LGS puanıyla kayıt alan nitelikli lise öğrencilerinin %70’inin hayal ettikleri üniversitelere ve bölümlere yerleştiğini ortaya koymaktadır. Çocuğun geleceğinin temellerinin atıldığı ortaokul yılları ve LGS hazırlık çalışmaları bu nedenle oldukça önemlidir.

 

Etkinlik Defterleri Nasıl Kullanılır?

Her bir derse özel olarak hazırlanan etkinlik kitaplarında 8.sınıf müfredatına uygun olarak konu anlatımlarına yer verilmiştir. Konuların tam olarak anlaşılması ve pekişmesi için çeşitli etkinliklerle okuduğunu anlama ve hızlı bir şekilde soru cevaplama yeteneğinin geliştirilmesi amaçlanır. Hız Yayınları etkinlik kitapları;

  • Türkçe
  • Matematik
  • Fen Bilimleri
  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  • İngilizce derslerinden hazırlanmıştır.

Kazanım odaklı ve özet konu anlatımlı defterler, öğrencilerin derslere ilgi duymasını sağlarken motivasyonu da artırır.

 

LGS’ye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Birçok öğrenci için yeni bir eğitim öğretim fırsatının oluştuğu LGS, bir sınav maratonudur. Sınava nasıl hazırlanmak gerekir ve hazırlık sürecinde neler yapmak gerekir özellikle öğrencilerin ve ebeveynlerin cevabını aradıkları sorular arasında sayılabilir.

Yeni nesil sorularda dikkat çeken Türkçe paragraf soruları, çok okuyan ve hızlı okuyan öğrencilerin zamanı daha iyi kullanmalarıyla avantaj elde etmelerine neden olmaktadır. Derslere ait terimlerin bilinmesi, araştırmak, düzenli ders tekrarı, ezberden kaçınmak, tekrar etmek, soru çözmek ve bol kitap okumak LGS’ye nasıl hazırlanmak gerekir sorusuna verilecek cevaplar arasında sayılabilir.

Yine sınav hazırlık sürecinde yardımcı kaynaklarla çok test çözmek, farklı soru tarzlarını görmek, 8.sınıf etkinlik kitapları kullanmak, anlama kabiliyetini geliştirmek açısından son derece önemlidir. Öğrencinin koyduğu hedefe uygun ders planı yapması başarıya giden yolda atılacak en önemli adımdır.

 

LGS Sınavında Soru ve Konu Dağılımları Nasıl Olur?

Çoktan seçmeli sözel ve sayısal bölümlerden oluşan sınavda 6. 7. ve 8.sınıf müfredatından sorular gelir.

Sözel bölümde: 20 Türkçe, 20 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 İngilizce sorusu
Sayısal Bölümde: 20 Matematik, 20 Fen Bilimleri sorusu bulunur.

Daha Fazla Göster..
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR